Zahradní hadice

 
 
Na žádné zahradě by neměla chybět zahradní hadice. Ty slouží nejen k pro připojení k zavlažovačům, případně ručnímu zavlažování rostlin, ale mají daleko více možností. Lze je připojit k tlakovým myčkám a následně pak umýt chodník, fasádu nebo auto. Po připojení k čerpadlu si můžete také napustit bazén a velice rychle si vytvořit ochlazující oázu v horkých letních dnech. K hadicím se hodí mít také různé adaptéry, spojky, navijáky, rozstřikovače a další zahradní příslušenství.

Při výběru zohledněte typ, délku, průměr a materiál hadice, stejně jako dodávané příslušenství.

Předností moderních hadic jsou kvalitní materiály i vysoká odolnost. Na slunci neblednou, obstojí i při používání v těch nejnáročnějších podmínkách. Perfektně sednou do ruky, nelámou se a drží tvar. Jistě oceníte i moderní design i snadnou manipulaci včetně smotávání či navíjení. Hadice vynikají dlouhou životností a stanou se Vaším spolehlivým pomocníkem nejen při zalévání.

V běžném sortimentu výrobců najdete hadice o průměrech ½“ až 5/4“, v délkách od 10 do 50 metrů.

Zahradní hadice ValmonDejte ale pozor na kvalitu při výběru hadice. "V první řadě bych si při nákupu všiml toho, že na balení není označen výrobce. Kdo se tam nepodepíše, ten se za výrobek asi stydí," pragmaticky radí vedoucí výroby Jaroslav Tichý z tuzemské firmy Valmon, která se výrobou hadic také zabývá.

Důkladnou kontrolou balení lze i odhalit základní vady. "Levné tenkostěnné hadice nelze kvalitně smotat. Když se podíváte důkladně, uvidíte, že ve svazku bude několik míst přelomených. Takže když vám někdo nabídne hadici za šest korun za metr, máte skoro jistotu, že dostanete podobný paskvil," dodává pan Tichý.

Zahradní hadice se vyrábějí v různých barvách. Odborníci se shodují, že v podstatě nezáleží, zda bude hadice zelená, oranžová či průhledná. Obě vrstvy, vnitřní i vnější, se vyrábějí z PVC, výplet bývá z polyesteru. Vnitřní vrstva bývá u dražších hadic opatřena vrstvou zabraňující usazování řas. U zalévání záhonků to nemusí být důležité, kdo si chce natáhnout hadici k zahradní sprše, podobnou vychytávku ocení.

Mnoho typů zahradních hadic má vrchní vrstvu zelenou, vnitřní černou. Je ale třeba počítat s tím, že čím tmavší hadice, tím více se v ní bude na zahradě ohřívat voda, tím více bude mít tendenci změknout. Někdo proto dává přednost průhlednému provedení.